Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás Szakmai program 2021.
Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás megállapodás 2021. (szerkeszthető)
Ha Ön, illetve hozzátartozója életkora, betegsége, szociális helyzete miatt kiszolgáltatottá vált, akkor a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás az egyik leghatékonyabb mód a segítség elérésére.
Az állami feladatként funkcionáló jelzőrendszeres házi segítségnyújtás szolgáltatást a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF) Fejér Megyei Kirendeltsége – a fenntartásában lévő Fejér Megyei Integrált Szociális Intézmény (8154. Polgárdi-Tekerespuszta) bevonásával – biztosítja, 2014. január 1. napjától, Fejér megyében elsőként a Székesfehérvári Kistérségben. Ide tartozó települések: Bakonykúti, Csór, Füle, Iszkaszentgyörgy, Jenő, Kőszárhegy, Lovasberény, Moha, Nádasdladány, Pátka, Polgárdi, Sárkeresztes, Sárkeszi, Sárszentmihály, Szabadbattyán, Székesfehérvár, Úrhida, Zámoly
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás a saját otthonukban élő, egészségi állapotuk és szociális helyzetük miatt rászoruló, a segélyhívó készülék megfelelő használatára képes időskorú, vagy fogyatékos személyek, illetve pszichiátriai betegek részére az önálló életvitel fenntartása mellett felmerülő krízishelyzetek elhárítása céljából nyújtott ellátás.
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás igénybevétele szempontjából szociálisan rászorult:
a.) az egyedül élő 65 év feletti személy,
b.) az egyedül élő súlyosan fogyatékos, vagy pszichiátriai beteg személy, vagy
c.) a kétszemélyes háztartásban élő 65 év feletti, illetve súlyosan fogyatékos, vagy pszichiátriai beteg személy, ha egészségi állapota indokolja a szolgáltatás folyamatos biztosítását.
A súlyos fogyatékosságot, pszichiátriai betegséget és az egészségi állapot miatti indokoltságot külön jogszabály szerint igazolni kell.
Térítési díj:
A jogszabályi rendelkezés értelmében a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás szolgáltatásért térítési díjat kell fizetni. A szolgáltatás személyi térítési díjának megállapításánál a szolgáltatást igénybevevő személy rendszeres havi jövedelmét kell figyelembe venni. A személyi térítési díj nem haladhatja meg a szolgáltatást igénybevevő személy rendszeres havi jövedelmének 2%-át.
Segítségnyújtás folyamata:
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás készenléti rendszerben működik 0-24 órában, az év 365 napján. A jelzések a diszpécserközpontba érkeznek, ezt követően történik az ügyeletes gondozó kiértesítése. A gondozó 30 percen belül a jelzést tevő otthonába érkezik, és megfelelő segítséget nyújt a rászorulónak.
Érdeklődés, jelentkezés:
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás koordinátora:
Stróbl Helga
Telefon-elérhetősége: 06-30-498-3896
e-mail címe:
Kérelem benyújtásának módja:
A Nyomtatvány, amit ki kell tölteni, a Fejér Megyei Integrált Szociális Intézmény honlapjáról letölthető. Kitöltés után a kérelem a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás koordinátoránál, Stróbl Helgánál, a 8000. Székesfehérvár, Kikindai út 1. szám alatt (Kikindai úti mosoda) személyesen is leadható.
Postai úton az alábbi címre kell a kérelmet feladni: Fejér Megyei Integrált Szociális Intézmény, Pinter Erika Mb. igazgató, 8154 Polgárdi-Tekerespuszta
Elektronikusan az
Letölthető nyomtatvány:
KÉRELEM jelzőrendszeres házi segítségnyújtás szolgáltatás igénybevételéhez
Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás megállapodás 2021. (szerkeszthető)