Aranyalma Integrált Szociális Intézmény Fejér Vármegye
Telephely: 8074 Csókakő, 057/11/B hrsz. (Móri út 18.)
Telephelyvezető: Schmidt Gabriella
Elérhetőség:
Telefon: 06-30-994-2305
E-mail:
Az intézmény (telephely) típusa:
Fogyatékos személyek ápoló-gondozó célú lakóotthona, amely a bentlakók részére teljeskörű ellátást biztosít.
Tájékoztató fogyatékos személyek ápoló-gondozó célú lakóotthoni elhelyezéséről
Megközelíthetőség:
Csókakő település megközelíthető közúton, a 81-es számú főúton. A helyközi autóbusz közlekedés jó, az Alba Volán félóránként közlekedtet buszjáratot Mór és Székesfehérvár között, amely Csókakőn is megáll. A településen belül nincsenek nagy távolságok, a helyközi járatok több megállóban is felveszik az utasokat, így könnyítve az intézménybe történő eljutást.
Gépkocsival(GPS-koordináták): 47.357211, 18.260941
Az intézmény külső környezete:
Az Aranyalma Integrált Szociális Intézmény Fejér Vármegye Kékmadár Lakóotthon Csókakő Csókakő községben a vármegye északnyugati területén, a Vértes hegységben helyezkedik el. A terület Csókakő Ürge-hegyi részén, páratlan természetföldrajzi környezetben, szőlőültetvények szomszédságában, a településközponttól mindössze negyedórányi sétára található.
Az ellátottak elhelyezési körülményei:
Lakóotthonunkban 14 személy elhelyezése biztosított, 12 lakó egyágyas szobában, 2 lakó egy kétágyas szobába veheti igénybe szolgáltatásainkat. Minden szoba rendelkezik önálló vizesblokk-kal. Az épületben két helyen lehetőség van a sütésre, főzésre melyet lakóink igény szerint használhatnak. A fejlesztő, szinten tartó, kulturális, sport és szabadidős tevékenységeknek a lakóotthon közösségi helyiségeiben alakítottunk ki a célnak megfelelő foglalkoztatási egységeket.
Ellátottak létszáma:
A lakóotthon 2009 óta működik, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság fenntartása alá 2012.09.01.-től tartozik. Az engedélyezett férőhelyszám 14 fő.
Munkatársainkról:
Az alkalmazottak száma 10 fő, a szakmai létszám 9 fő, akik közvetlenül a lakók ellátásával, – gondozásával foglalkoznak. Az intézmény szakdolgozói megfelelő gyakorlattal és szakképesítéssel rendelkező szakemberek. Elfogadják az ellátott emocionalitását és segítik őket érzelmeik kifejezésében. A lakók negatív érzéseit, rossz hangulatait vagy közérzetét, negatív szokásait vagy hajlamait nem bagatellizálják el, nem ezek eltusolására, hanem komolyan vételére törekszenek.
Szolgáltatásaink, szakmai munkánk:
A szolgáltatások szervezése és megvalósítása során a feltételeket a lakók szükségleteihez igazítjuk. Olyan „rugalmas” ellátást nyújtunk, amely figyelembe veszi a képességstruktúra jelentős egyéni eltérését, biztonságot ad, az egyéni tempóhoz és személyes lehetőségekhez igazodó gyakorlati ismereteket nyújt, a mindennapi tevékenységekhez, aktivitásokhoz motivációt biztosít, a képességekhez mérten legnagyobb önálló életvezetés elérése során folyamatosan tiszteletben tartja a lakók emberi méltóságát. Szakmai munkánk célja, az integráció, normalizáció és önrendelkezés (autonómia) elve alapján a fogyatékkal élő személyek önálló életvitelének segítése, pszichés és fizikai állapotuk egyensúlyban tartása. Továbbá az, hogy a lakók alapvető fejlődési lehetőségeit feltárja, és lehetőséget teremtsen a környezet megismeréséhez, egyes képességek elsajátításához, alkalmazásához. Ellátottaink gondozását, fejlesztését egyéni fejlesztési tervek alapján végezzük. A foglalkozások 30-40 percesek, előzetes tervezés alapján kiscsoportokban történnek. A lakóotthoni életforma lehetőséget biztosít a lakóotthoni közösség formálására oly módon, hogy közösen vesznek részt szabadidős tevékenységekbe. A programok közé tartoznak az ünnepekről történő megemlékezések, az intézményi keretek között zajló kulturális és sportprogramok és kirándulások. A lakóink számára igyekszünk olyan életmintákat követni, mindennapjaik számára olyan életfeltételeket biztosítani, amelyek megfelelnek a társadalom által elfogadott viszonyoknak és életkörülményeknek, amelyek a normális életfeltételekhez legközelebb állnak. Szakmai munkánk során a fő irányelv arra épül, hogy a fejlődési, tanulási folyamat az autista személyeknél sem zárul le egy meghatározott életkorban, hanem az egyén élete végéig tart.