Aranyalma Integrált Szociális Intézmény Fejér Vármegye
Telephely: 8154 Polgárdi, Tekeres puszta 1.
Telefonos elérhetőség: 06-22-576-210, 06-22-576-217, 06-30-620-8006, 06-30-620-8007
Telephelyvezető: Hajduné Reith Mónika
Elérhetőségek:
Email:
Az intézmény típusa:
Fogyatékos személyek ápoló-gondozó otthona. Fogyatékos személyek rehabilitációs intézménye.
Megközelíthetőség:
Az intézmény a 7-es főúttól 3 km-re terül el, gépkocsival és vonattal Siófok, Székesfehérvár, Budapest irányából is jól megközelíthető, a vasúti megálló kb. 1 km-re található.
Gépkocsival (GPS-koordináták): 47.014969, 18.307973
Az intézmény külső környezete:
Intézményünk Polgárdi város közigazgatási területéhez tartozik, de attól mintegy 6-7 km-re található. Hozzávetőleg ugyanilyen távolságra van Lepsény nagyközség is. Az épületeket tágas park veszi körül.
Ellátottjaink elhelyezési körülményei:
Lakóink elhelyezése három pavilonban történik, melyek közül az egyik akadály-mentesítése teljesen megoldott, így mozgássérült lakóink jelentős része ott kerül elhelyezésre. Mindhárom épületben 2-4 ágyas szobák állnak rendelkezésre. a házaspárok részére lehetővé tettük a 2 ágyas szobákban történő együttélést. A lakhatási feltételek biztosítása mellett a különböző szolgáltatásokhoz is biztosítjuk a megfelelő helyiségeket. A fejlesztéshez, szocioterápiás foglalkozásokhoz, szabad-idős tevékenységhez is rendelkezésre állnak a tevékenységre alkalmas termek. A pavilonokban az alapvető ételek elkészítésére alkalmas kis konyhák is rendelkezésre állnak. A rehabilitációs intézményben teakonyha áll az ellátást igénybe vevők rendelkezésére.
Ellátottak létszáma:
Engedélyezett férőhelyek:
Fogyatékos személyek ápoló-gondozó otthona: 182 fő
Fogyatékos személyek rehabilitációs intézménye: 50 fő
Ellátottjaink nagyrészt enyhén, vagy középsúlyosan értelmileg akadályozottak, néhányan halmozottan sérült emberek. Lakóink többsége cselekvőképességet kizáró illetve korlátozó gondnokság alatt áll.
intézményi struktúra:
intézményünkben a különböző ellátási területek munkája szakmai csoportokban történik.
Gondozás:
A nap 24 órájában biztosítjuk lakóink számára a megfelelő, magas szintű ellátást.
Ápolás:
24 órában szakképzett ápolók irányításával állandó egészségügyi felügyeletet biztosítunk.
Mentálhigiénés ellátás:
A fejlesztő pedagógusok, a terápiás- és szociális munkatársak és a szabadidő-szervező biztosítják a személyre szabott fejlesztési terv megvalósítását, a szocioterápiás foglalkozások, a szabadidős tevékenységek megvalósítását.
Szolgáltatásaink, szakmai munkánk:
Szakmai munkánk egyik legfontosabb célja, hogy lakóink képessé váljanak a lehetőség szerinti legteljesebb autonómiára. Ebbe éppúgy beletartozik az alapvető fiziológiai, és egyéb létszükségleteik önálló, vagy segítséggel történő ellátásának biztosítása, mint az egyénre szabott lelki gondoskodás is. A személyre szabott fejlesztési tervek is ezt a célt szolgálják.
A pedagógiai tevékenység, a szocioterápiás, szabadidős foglalkozások, kulturális és sport programok is segítik ellátottjaink képességeinek kiaknázását, fejlődését. Céljainkban központi szerepet foglal el a foglalkoztatás. Ennek egyik formája a szocioterápiás foglalkozás, és a fejlesztő felkészítő foglalkoztatás. A sikeres rehabilitációt, integrációt segíti az „Intézményi Munkahelyi Gyakorlat”, és az „Intézményi Támogatott Foglakoztatás” (IMHGY; ITF) program, mely a normál munkakörnyezetben való munkavállaláshoz nyújt segítséget.