Aranyalma Integrált Szociális Intézmény Fejér Vármegye

Telephely: 2060. Bicske, Szent László u. 48.

Telephelyvezető: Pintér Erika

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 

Elérhetőség:

Telefon/fax: 06-22-565-127, 06-30-448-2046

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telephelyvezető fogadóórája:
Időpont: Minden hónap első péntekén 13 órától 15 óráig.
Helyszín : Tópart Otthon Bicske tornaszoba helyiség.

Az intézmény (telephely) típusa: 

Fogyatékos személyeket, és pszichiátriai betegeket ápoló, gondozó otthon, amely a bentlakók részére teljes körű ellátást biztosít.

Tájékoztató pszichiátriai betegek intézményi elhelyezéséről

Megközelíthetőség: 

Bicske város határában, szép természeti környezetben található, az 1-es számú főút mellett. Tömegközlekedésnél busszal Székesfehérvár, vonattal Budapest, illetve Tatabánya irányából, továbbá autóval is könnyen megközelíthető.

Gépkocsival (GPS-koordináták):  47.497913, 18.637650


Az intézmény külső környezete: 

A telephely Fejér vármegye északi régiójában, Komárom vármegyéhez közel helyezkedik el.  Budapesttől 35 km-re, Székesfehérvártól 40 km-re, Tatabányától 30 km-re található. Az épületeket tágas park, és egyik oldaláról tó veszi körül.

Az ellátottak elhelyezési körülményei:

Az ellátottak két épületcsoportban, egy 25 férőhelyes részlegben és három, egyenként 50 férőhelyes gondozási egységben, 2-4 ágyas szobákban élhetnek.  A gondozási egységek két-két csoportra tagolódnak. Foglalkoztatási, foglalkozási, fejlesztési célokra különálló helyiségek állnak rendelkezésre pl.: munka-rehabilitációs foglalkoztató helyiségek, teakonyha, társalgó.

Ellátottak létszáma: 

Az otthon a mai formájában 1997 óta működik. 175 fő az engedélyezett ellátotti létszám. A lakók nagyobb hányada középsúlyos, illetve súlyos értelmileg akadályozott személy, kisebb hányada pedig pszichiátriai beteg. Bekerülésüket tekintve a legtöbben más intézményből érkeztek hozzánk.

Munkatársainkról: 

Az intézmény szakdolgozói megfelelő gyakorlattal és szakképesítéssel rendelkező szakemberek. Az otthon szakmai szervezete 2 fő részlegre tagolódik :

Egészségügyi – szakmai részleg ( gondozó és egészségügyi csoport)
Mentálhigiénés részleg, melyek munkája szorosan egymásra épül.

Ellátási terület:

Fejér vármegye
Vármegyén kívüli kérelem esetén, amennyiben van szabad férőhely, lehetőség van felvételre a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Fejér Vármegyei Kirendeltsége Igazgatójának engedélyével.

Fenntartó:

Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság, 1132 Budapest Visegrádi u. 49, illetve a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Fejér Vármegyei Kirendeltsége, 8000 Székesfehérvár, Piac tér 12-14.

Szolgáltatásaink, szakmai munkánk: 

Az intézmény 175 fő fogyatékos személynek, és pszichiátriai betegnek biztosít bentlakásos elhelyezést. Évek óta törekszik arra, hogy a lakók számára minél szélesebb körben biztosíthassa az állapotuknak, igényeiknek megfelelő önállóságot, döntési lehetőséget, a  képességeikre, készségeikre, azok fejlesztésére irányuló foglalkoztatást, a szabadidős és kulturális lehetőségek körének bővítését. Lakóink évente több alkalommal vesznek részt kirándulásokon, és rendszeresen járnak a városi kulturális rendezvényekre. Minden jelentősebb ünnepre műsorral készülnek az itt élők. Hagyományt teremtettünk azzal, hogy a helyi művelődési központba minden év őszén integrált rendezvényt szervez telephelyünk. Ez a program kiállítással egybekötött, lakóink az elkészített termékeiket megmutathatják a nagyközönségnek. Aktív kapcsolatban állnak a helyi idősek klubjával, a város gimnáziumának növendékeivel, társ-intézményekkel, helyi református lelkésszel, a katolikus atyával, és a helyi település intézményeivel, néhány helyi vállalkozóval, civil szervezettel. Munka-rehabilitációs foglalkoztatás keretében napi 4 órában, lakóink asztalos munkát, parkrendezést, mosodai munkát, portai szolgálatot végezhetnek. A foglalkoztatásban résztvevők havonta munka-rehabilitációs díjban részesülnek.

Gyógyszerköltség: 

Elsősorban közgyógyellátási igazolványok terhére történik a gyógyszerbeszerzés, de az intézmény a jogszabály alapján meghatározott alap-gyógyszerlistában szereplő gyógyszereket térítésmentesen köteles biztosítani. Az ezen kívüli gyógyszerek költsége az igénybevevőt terheli – a személyi térítési díj és költőpénz összegén felüli – a maradvány jövedelme terhére.